Książki psychologiczne polskich autorów

Polscy czytelnicy, jeżeli chodzi o literaturę z zakresu psychologii, mają tendencje do sięgania po książki autorstwa międzynarodowych, autorów.

Pozycje takie, jak “Potęga Podświadomości” Murphy Joseph, czy poradnik “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi?” Dale Carnegie są powszechnie postrzegane, jako klasyki. Nie mniej jednak wiele książek z obszaru tej tematyki polskich autorów jest również godne uwagi. W 2021 roku wydano wiele fantastycznych polskich książek, do których należą m.in. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” autorstwa Natalii de Barbaro, jak również “Kobiety, które czują za bardzo” Katarzyny Kucewicz.

“Czuła przewodniczka” pozycją pomagającą w samorozwoju.

 Autorka “Czułej przewodniczki” posiada fachową wiedzę z zakresu psychologii. Z zawodu jest ona psycholożka oraz felietonistką. Pozycja ta pozwala czytelnikom zadać sobie wiele pytań dotyczących ich egzystencji. To pozwala zajrzeć im w głąb siebie. Pozwala ona zrozumieć i zaakceptować pewne zachowania oraz motywy postępowania w określonych sytuacjach. Czytanie książki jest jeszcze przyjemniejsze dzięki licznym ilustracją wykonanym przez Anetę Klejnowską. 

“Kobiety, które czują za bardzo” książką niezwykle przydatną dla osób wysoko wrażliwych.

Pozycja ta jest skierowana przede wszystkim  w kierunku kobiet. Czytelniczki mogą zapoznać się z przydatnymi poradami, zwiększającymi poziom zadowolenia i jakość życia osób odznaczających się wysokim poziomem wrażliwości. Pomaga zrozumieć w jaki sposób cechę, która z pozoru wydaje się, że jest przekleństwem przekuć na swoją korzyść. Poruszone są takie obszary życia jak m.in. życie miłosne, rodzinne oraz zawodowe. Z pewnością książka ta pomogła wielu czytelnika w drodze do samoakceptacji.

Jest cała masa polskich pozycji z dziedziny wartych przeczytania.

Wielu polskich autorów napisało znakomite książki z zakresu psychologii. Choć ludzka psychika jest na całym świecie taka sama, sytuacje przytoczone przez polskich autorów mogą wydać się bardziej znajome z racji faktu, że ciążki te zostały napisane z perspektywy mieszkańca polski. Wśród wartych przeczytania książek znajdują się takie pozycje, jak:

– “Psychologia miłości” Bogdana Wojciszke

– “Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne” Ewy Kempisty-Jeznach

– “Droga do siebie. O poczuciu wartości” Ewy Woydyłło

– “Emocje zadbane i masz wyje**ne. O trudnej sztuce radzenia sobie z uczuciami” Katarzyny Czyż

oraz

– “Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi” Joanny Flis